KARU KÜTTIMISEST JÄRVAMAAL

Head liikmed,

natukene infot karu küttimise kohta sellel aastal Järvamaal:

Vastavalt Keskkonnaameti äsja saabunud käskkirjale võib Järvamaal küttida 2017 aastal 4 pruunkaru, millest 2 luba on määratud kahjustuspiirkondadesse septembri lõpuni(Imavere ja Oisu).

Kõik karujahid tuleb eelnevalt registreerida minu numbril 53 486 408.

Hetkel on võimalik lisaks kahjustuskohtadele küttida kogu Järvamaa peale ainult 2 karu!!!

Jahile registreerumine käib rangelt läbi jahtkonna esimeeste, kes peavad vastutama karujahi läbiviimise eest enda rendijahipiirkonnas, kuna minul ei ole kõikide meeste emaile või telefoni numbreid. Jahtkonna esimees saadab mulle sõnumi registreerimise soovist. Samuti teavitab koheselt mind karu küttimisest telefoni teel. Nii nagu on Keskkonnaameti korralduses kirjas.

Jahile registreerimiseks peab jahtkonna esimees või tema kohusetäitja registreerima jahi telefoni teel enne lõunat kella 12.00. Meie kasutame ikka eelnevalt kokkulepitud jahipäeva pikkust 24h, kus jahipäev algab lõunast kella 12.00st ja kestab kuni järgmise päeva lõunani kella 12.00ni. Kuna korralduses on öeldud, et registreerimine toimub smsi teel ja registreering kehtib 12h, siis jahtkonna esimees saadab mulle sõnumi siis, kui mees läheb õhtul pukki, olles jahi eelnevalt telefoni teel registreerinud.

Küsimuste korral helistage julgesti: 53 486 408

Autor: Lauri Ellram