III PALMSE JAHIKOERAPÄEV

26. augustil toimub Palmse mõisas juba kolmandat korda suur jahikoerapäev, mida korraldavad ühiselt Palmse mõis SA Virumaa Muuseumid, Eesti Jahikoerte Tõuühing, Eesti Jahimeeste Selts ja Eesti Ratsaspordi Liit. Päeva sündmustele antakse start kell 9.

 

Eesti Jahikoerte Tõuühingu juhatuse esimees Tõnu Väli: “Koer on tõestatult olnud esimene loom, kelle inimene kunagi on kodustanud. Arheoloogiliste leidude põhjal Euroopas vähemalt 15 tuhat aastat tagasi.” Tänapäeva koerte eellaste (hallhuntide ja ürgkoerte) kodustamise põhjus oli eelkõige abiline jahis. Inimeste püüdlus omada paremaid jahikoeri on kestnud aastatuhandeid. “Sellest püüdlusest kasvas välja ka tõuaretus. Suur enamus tänapäeva koeratõugudest on aretatud algselt jahikoerteks” lisas Väli.

Jahikoertepäeva raames on palju tegevusi tervele perele – lastele, koertele, jahimeestele. Laiale avalikkusele on suunatud jahikoerapäeva šõuprogramm, mille jooksul näidatakse kostümeeritud ajaloolisi jahistseene koerte ja hobustega, vibujahti, faasani- ning pardijahti, ajaloolisi koeratõuge ja nende funktsioone.

Ants Leemets SA Virumaa Suuseumid juhataja: “Mõisates on alati olnud jahikoerad, jäägrid ja mõisnikud, kes armastasid pidada jahti. Meil on hea meel, et saame Palmse mõisas vastu võtta vahvaid jahikoeri, kes pakuvad meie külalistele elamusi. Jahikoera tegevuses tavaliselt näevad vaid jahimehed, nüüd saavad seda näha külastajad”

 

Palmses toimuval Jahikoerapäeval toimuvad tegevused: 

  •        Millised näevad välja tänapäevased jahikoerad? Toimub jahikoerte sertifikaadiõigusega erinäitus.
  •        Kohale on toodud motoriseeritud karu Soomest, mille peal saab oma koeri proovida.
  •        Kunstlik verejälje demo, kus on võimalik oma koeri katsetada.
  •        Tehisurg koertele.
  •        Demo linnukoertele.
  •        Ajaloolised jahitseenid, erinevad koeratõud, hobused, vibulaskmine ja palju muud põnevat.
  •        Palmse mõisas on avatud näitused, kohvikud, atraktsioonid.
  •        Esineb Jahipasunate ansambel
 
Kutsume Teid kõiki 26. augustil Palmse mõisa veetma ühte ilusat ja huvitavat päeva koos meie neljajalgsete sõpradega!

Rohkem infot:

Tõnu Väli  +372 5245556

Andres Lillemäe +372 5651625

Autor: Lauri Ellram