Jahipidamisõiguse tasu

Alates 1. juunist 2013 on kõigil jahti pidada soovivatel jahimeestel (k.a Eestis jahtipidavad välisriigi kodanikud) seadusest tulenev kohustus tasuda jahipidamisõiguse tasu, mille suuruseks on 10 eurot.

Maksta tuleb ainult siis, kui jahipidamise õigust realiseeritakse.

Tasuda saab Pilet.ee keskkonnas (info internetipangas, Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis, info- ja ostuliinilt krediitkaardiga makstes ja mobiilimakse kohta).

Jahipidamisõiguse tasu maksmiseks mobiilmaksega helista numbrile 1322*436*isikukood, lisainfo siit.

Jahipidamisõiguse tasu saavad maksta ka Eesti isikukoodi mitteomavad isikud, sh välismaalased. Selleks tuleb sisestada oma sünniaeg kujul 0AAKKPP0000 – analoogiliselt Eesti isikukoodile, kuid kasutatakse ainult sünniaega, muud tunnused on “0” (nullid). Näiteks, kui sünniaeg on 29. juuni 1982, siis peab väliskodanik sisestama 08206290000, kus 82 tähistab aastat, 06 sünnikuud ning 29 kuupäeva.

ja paljudes postkontorites, lisainfo siit.

Kui sa täpselt ei mäleta, millal pileti soetasid, siis pilet.ee-st saab kontrollida „Ostude ajalugu” alt kõiki kehtivaid ja kehtetuid pileteid.

Kui oled vastavalt pilet.ee -s toodud juhistele ülekande teinud, maksnud Eesti Posti kontoris, Tallinna Linnavalitsuse saalis või mobiilimaksega, peaks kõik korras olema.

Kui tegid pangaarvelt automaatselt kordusmakse, võttes aluseks seal olnud eelmise aasta info, siis tasub oma pangakonto üle kontrollida. Kordusmakse puhul läheb raha läheb arvelt maha, aga jahipidamisõigus ei aktiveeru, sest iga viitenumber on unikaalne ning seda kaks korda kasutada ei saa.

Autor: Silva Milder